Українським лікарям страхова медицина не потрібна
За 20 років незалежності України державна влада так і не сформувала систему ефективного медичного страхування європейського зразку. Чи вигідне вирішення цієї проблеми і кому саме, вирішували сьогодні, 17 жовтня, учасники круглого столу «Страхова медицина в Україні: кому це вигідно?». Обговорення цього питання відбувалося за участі громадських діячів, правовиків та представників страхових компаній.
Як зазначив один із учасників засідання, дипломат Володимир Огризко, законопроектів щодо медичного страхування в Україні багато, проте жоден із них не ухвалюють з невідомих причин. Він додав, що, перебуваючи тривалий час на території Західної Європи, помітив, наскільки слаборозвинена сфера забезпечення медичних послуг в нашій країні. Кожен, хто хоча б раз у житті відвідував лікарню, погодиться з цими словами.
Як зазначили учасники круглого столу, європейський досвід і практика сусідніх держав показують, що впровадження обов’язкового медичного страхування позбавляє від багатьох проблем, які зазвичай виникають у громадян, котрі звертаються по допомогу до медичного закладу. По-перше, потрапивши до лікарні, людина не буде думати про те, де їй узяти кошти на лікування, адже ці кошти будуть надходити від страхової компанії безпосередньо у лікарню. По-друге, будь-яка страхова компанія контролює придбання медикаментів та надання послуг медичним закладом, куди потрапила людина. Це гарна альтернатива для громадян, але одночасно це й одна із причин повільного впровадження механізму медичного страхування.
«Лікарні не хочуть працювати за кошти страхових компаній. Вони не підготовлені до такого стандарту праці. Зараз спостерігається дуже низький рівень менеджменту медичних закладів, як державних, так і приватних», − зазначив виконавчий директор страхової компанії «Крона» Олександр Твердохліб.
Адвокат медичного права Наталія Воробйова з цього приводу додала − перш за все, працівникам лікарень подібні перевірки не вигідні тим, що замість дорогих медикаментів їх будуть змушувати виписувати більш дешеві аналоги. Проте такий контроль цілком вигідний для хворої людини і, безумовно, для самої страхової компанії, яка надає кошти на лікування.
Зі слів президента Всеукраїнського лікарського товариства Олега Мусія, за останні 10 років в українському парламенті намагалися ухвалити понад 10 законопроектів про обов’язкове медичне страхування, проте ця дискусія триває до сьогодні – і жоден із проектів не ухвалили. Олег Мусій звернув увагу на те, що практика відкликання цих законопроектів засвідчує, наскільки представники провладної партії не можуть між собою домовитися в межах одного питання. Для прикладу, у 2008 році був зареєстрований проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування». Автори законопроекту, Папієв і Шевчук, як наголосив Олег Мусій, так і не змогли вийти на діалог, аби законопроект ухвалили. У 2010 році Верховна Рада прийняла рішення відхилити проект і зняти його з огляду.
Питання медичного страхування поступово політизується, оскільки йдеться про те, хто очолить процес акумулювання фінансів, виділених на впровадження механізму, сказав Олег Мусій.
Джерело: RegioNews
Останні новини
вологість:
тиск:
вітер:
Опитування
Ліхтарі рекомендують
KINOafisha.ua. Програма телепередач на
політика, економіка, спорт та ін.