13:58 28-09-2012 | Політика
Переглядів: 1952

Івано-Франківщина – батьківщина конкурентоспроможної української альтернативи



В передвиборчий час стрімко зростає увага до настроїв та інтересів громадян України. Саме в цей період можна найбільше дізнатися про те, чим живе, чого потребує, на що сподівається українське суспільство.

Київський центр “Імідж-Контроль” в серпні-вересні провів соціологічне опитування в мажоритарних округах кількох регіонів України.

До уваги дослідників потрапило також і два округи Івано-Франківської області - округ № 83 (м.Івано-Франківськ) та округ № 89 з центром у м.Снятин. Також представлено результати опитувань округів міста Києва, Сумської та Луганської областей. В кожному з цих округів було опитано від 1000 до 1200 респондентів.

Опитування ще раз підтвердило наявні суттєві і сутнісні розбіжності в політичних, соціально-економічних, культурних, психологічних позиціях між різними регіонами країни.

Однак, почнемо з того, що об’єднує. Як показує опитування, об’єднуючим чинником для виборців з різних частин України є сприйняття результатів діяльності нинішньої влади.

Попри всі бадьорі реляції і президента, і прем’єра з урядовцями, і Партії регіонів, в усіх в регіонах, де проводилося опитування, цілковитою більшістю населення геть не помічається оспіваного “покращення життя”. Домінуюча більшість респондентів доповіла про погіршення свого соціально-економічного стану за останній період або про те, що він залишається без змін. Так в Івано-Франківську сумарний показник таких відповідей склав близько 90% - для 49,4% життя погіршилося, ще 40,7% не помітили жодних змін. Навіть лояльна до нинішнього керівництва Луганщина дала близький показник - 84,5%.

В той же час відчуття, що за останніх півтора року їхнє життя покращилося, виявилося найсильнішим теж на Франківщині. Такий стан відмітило 27% виборців Снятинського округу. Це майже втричі більше, ніж в Івано-Франківську, де тільки 9,8% заявили подібне. Це також вдвічі вищий показник, ніж в інших опитаних регіонах. Тільки стороннє око може запідозрити в цьому результати мудрого керівництва центральної влади. Для всіх, хто хоч трохи знає ситуацію, цілком очевидно, що порівняно високий оптимізм жителів Гуцульщини є результатом, отриманим не завдяки, а здебільшого всупереч нинішній соціально-економічній політиці. Жителі краю бачать покращення життя тому, що вони самі навчилися його покращувати. Навчилися відстоювати свої інтереси перед вороже налаштованою до них державною бюрократією. Тому, що їм більш-менш, але вдається попри всі перепони і складнощі використовувати головний ресурс свого краю – його туристичний потенціал, розвивати на його основі приватну ініціативу та поліпшувати свій добробут.

Більше половини прикарпатців висловились за розвиток багатопартійності, законності та демократії як найбільш перспективний шлях для України – 62% в 83-му окрузі і 51,2% в 89-му, в той час як подальша концентрація влади в руках президента не знайшла співмірної підтримки. Схоже бачать ситуацію мешканці Києва, а от на Сумщині та, особливо, на Луганщині більше підтримки знайшла ідея зосередження влади в одних руках.

Також сумчани з луганчанами бачать найбільш важливим для себе соціальний захист та допомогу держави (56,4% і 73,3% відповідно). Тоді як інших регіонах більше підтримуються ліберальні цінності - розвиток вільного ринку і надання людям можливості самим заробляти. Прикарпаття тут показало найвищі показники підтримки (62% в 83-му окрузі та 57,3% в 89-му).

Опитування продемонструвало наявність у суспільстві чіткого усвідомлення необхідності змін. В кожному з округів частка їх підтримки сягає далеко більше за половину.

Радикальна налаштованість частини мешканців обласного центру може пояснити високі показники правих популістів із ВО “Свобода”, за яких тут готові проголосувати 21,3%, що є другим показником в окрузі (лідирує з перевагою в межах похибки ВО “Батьківщина” – 22,5). Третій в Івано-Франківську “УДАР” – 14,5%. Прикметно, що на Гуцульщині і в Покутті за цю політичну силу готовий проголосувати кожен п’ятий виборець. І це є вже другим показником. Відзначимо, що “УДАР”, має рівновеликі показники в усіх регіонах, крім Луганщини. Навіть в сумському окрузі за нього готові голосувати 12% виборців. Таким чином, “УДАР” демонструє потенціал реальної альтернативи нинішній владі і нинішній «офіційній» опозиції. Особливо кидається в очі те, що «УДАР» практично рівнозначно підтримують по обидва береги Дніпра.

“УДАР” – порівняно молода сила на нашому політичному небосхилі. Її перспективи значною мірою залежать від вміння вловити імпульс оновлення, знайти інші моделі розвитку, прогресивніші й ефективніші, відмінні від дискредитованих політичними силами старої формації. Показовим в цьому сенсі є розвиток політичної ситуації в окрузі № 89, де в силу згаданих вище соціально-економічних процесів визрівали настрої, направлені на формування конкурентних національних українських цінностей. Однак, процес їх кристалізації і перетворення в політичну альтернативу міг би і не відбуватися, якби в цьому окрузі не розпочав свою діяльність політик, що продемонстрував прагнення і здібності підтримувати ці цінності – висуванець від “УДАРУ” Микола Палійчук.

Вже зараз, в час виборчої кампанії, маємо в цьому окрузі ефект своєрідної синергії, коли молодий політик та його команда, проводячи свою виборчу кампанію, не намагаються потурати елементарним матеріальним потребам мешканців округу, а проводять роботу, яка сприяє підтримці і розвитку нових ціннісних орієнтирів в громадській думці округу. Подібне відчуття настроїв виборців означатиме, що діяльність депутата М.Палійчука не буде зацикленою на виконанні господарських обіцянок, як це притаманно більшості депутатів-мажоритарників.

М.Палійчук матиме широкі можливості для того, щоб стати лідером команди, яка відстоюватиме нову, конкурентоспроможну українську альтернативу і сприятиме розкриттю і реалізації потенціалу нашого краю.


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі3
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич5
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”5
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення5
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.