19:55 06-09-2012 | Суспільство
Переглядів: 1199

10 найабсурдніших податків всіх часівПодатки є справжньою незручністю всього нашого життя. Ще Бенджамін Франклін сказав: "У нашому світі є тільки дві неминучі речі - смерть і податки". Росіян з 2013 р. очікують податки на земельні ділянки, розташовані поблизу багатоповерхових будинків, а в російський фольклор вже увійшла приказка про "податок на повітря".

Треба розуміти, що уряди всіх країн у всі часи відчували спокусу стягувати податки з найпоширеніших видів майна та діяльності. Як інформують  Вєсті Економіка, є ціле розмаїття податків, про яких багато хто навіть і не чули. Ось деякі з них

1. Податок на карти

У XVI столітті, коли цей податок був введений, гра в карти була дуже популярним заняттям після вечері. Саме ця популярність призвела короля до думки про можливість збагатитися за рахунок своїх підданих. Британський король Джеймс Перший підписав закон, згідно з яким позначення податку повинно відображатися на піковому тузі разом з логотипом виробника, і цей знак на гральній карті буде доказом сплати податку.

2. Податок на цукерки

Влада штату Іллінойс в 2009 р. ухвалила рішення ввести винятковий податок під назвою "податок на цукерки". При цьому податкова служба штату зазначила, що продукти, що "містять муку або потребують охолодження, не вважаються цукеркою, і будуть обкладатися за нижчою ставкою оподаткування, як будь-які інші продукти харчування". Це змусило чикагців думати двічі, перш ніж купити цукерку, оскільки ставка податку для цукерки була в 5 разів вищою, ніж звичайна ставка для всіх продуктів харчування. Цей пункт про заморожування привернув інтерес до визначення "цукерки", оскільки родзинки, покриті йогуртом, вважалися цукеркою, а крендель, покритий йогуртом, вже вважався звичайним продуктом харчування.

3. Податок спортсменів

У США "податок спортсменів" є формальним терміном для податку на доходи, що стягується зі спортсменів-відвідувачів міста або штату, який заробляє гроші в цій юрисдикції. Штату дуже складно відстежити кількість фізосіб, які ведуть бізнес на непостійній основі, і в результаті тими, на кого спрямований цей податок, стають заможні громадяни, наприклад професійні атлети. Таким чином, першими, хто платили цей податок, стали атлети з Чикаго.

4. Податок на боягузтво

Цей унікальний податок стягувався з тих, хто не хотів воювати за короля, тобто податок на боягузтво стягувався не просто через боягузтво. Цей податок був відомий як щитовий збір. Він був введений королем Генрі Першим. Спочатку він був відносно невисоким, але король Джон підвищив його в 4 рази в ті роки, коли не було воєн. Цей податок пізніше став також стягуватися і з лицарів.

5. Податок на капелюхи Британський уряд використовував цей податок по відношенню до чоловічих головних уборів в період з 1784 по 1811 рр. Податок був введений в часи прем’єр-міністра Вільяма Пітта Молодшого і був способом отримання доходів для уряду, який розраховував на добробут кожної окремої людини. Очевидно, що у багатих громадян було більше дорогих капелюхів, а бідні могли мати один дешевий або не мати зовсім. На капелюхи під час виробництва наносилися спеціальні знаки, що свідчать про сплату податку.

6. Податок на вікна Податок на вікна в розмірі 2 шилінга за кожне вікно понад норму 10 штук стягувався у Великобританії і Шотландії, ставши великою культурною, архітектурною та соціальною силою в XVIII столітті. Через цей податок деякі жителі просто замуровували віконний простір. Деякі жителі для збереження естетичного вигляду будівлі, малювали вікна на стіні. Податок на вікна був введений у часи правління короля Вільяма III в 1696 р.

7. Податок на бороду Король Англії Генріх VIII, який сам носив бороду, ввів податок на бороди в 1535 р. Це був прогресивний податок і стягувався залежно від соціального стану власника. Дочка Генріха Елізабет I повторно ввела податок на бороди, обкладаючи податком кожну бороду "віком старше двох тижнів". У Росії цей податок був введений з іншої причини: щоб змусити людей голитися, залучаючи їх до культури.

8. Податок на автомати з газованою водою Цей податок складно зараз знайти будь-де, але він все ще існує в Чикаго. На газовану воду в банках податок там становить 3%, а на автомати з газованою водою податок в 3 рази вищий - 9%. Тому, якщо ви любитель газованої води, вам варто подумати двічі перед поїздкою в Чикаго.

9. Податок на присвоєння імен дітям

Закон про імена в Швеції вимагає схвалення тих імен, які даються шведським дітям. Податкове агентство Швеції займається реєстрацією імен в країні. У 1983 р. у закон були внесені зміни, що дозволяють чоловікам брати імена своїх дружин або супутниць, так само як і жінкам брати ім’я чоловіка. Закон, зокрема, говорить: "Присвоєння імені не може бути схвалене, якщо воно може образити або викликати незручність чи дискомфорт для того, хто його використовує, або якщо ім’я не є підходящим з якоїсь очевидної причини".

10. Податок на сіль

Список найдивніших податків був би неповним без згадки знаменитого податку на сіль в Індії, проти якого в 1930 р. виступав Махатма Ганді. В результаті цей податок призвів до потужного соляного бунту.

Джерело: Паралелі


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі1
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики1
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень3
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху2
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом2
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!4
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство3
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію2
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)3
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій2
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво3
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20173
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)3
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко4
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”1
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення3
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»3
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.