13:19 23-07-2012 | Культура
Переглядів: 1131

У Галичі презентували «Золоту булаву» Василя ХитрукаУ Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відбулася зустріч з Василем Хитруком, вченим– етноісториком, культорологом, членом національних спілок – краєзнавців та письменників, кандидатом філологічних наук.

Галич дослідник прибув для презентації свого нового дослідження – грунтовної праці з етноісторії України та Європи «Золота булава. Духовний Код Трипілля, України і Європи». Співорганізаторами зустрічі виступили Національний заповідник «Давній Галич» та Музей мистецтв Прикарпаття (м. Івано-Франківськ).

Відкрили дійство директор Музею караїмської історії та культури Ярослав Поташник і методист Галицького Народного дому Іванна Сорочинська.

З вітальним словом виступили заступник начальника управління культури, релігій та національностей облдержадміністрації Василь Тимків, директор Музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега, заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з питань розвитку та охорони пам’яток Володимир Дідух.

Автор книги Василь Хитрук, свою розповідь розпочав про «дешифрацію» назви презентованого видання. За його словами: «…у санскриті слово «бу» означає «закон», а «лава» - «земля». Таким чином, це – книга про закон землі…». Книга писалася близько 30 років, опрацьовано великий масив джерельного матеріалу. Праця складається з 24 розділів, десятків додатків. В роботі автор подає порівняльний аналіз слів на санскриті, які є тотожними словам в українській мові. Автор вперше наводить 33 приклади вживання назви «Україна» в різних джерелах, саме в написанні «Україна» - на відміну від використовуваної в історичній науці назви «Окраїна».

У центрі свого дослідження Василь Хитрук не ставить війни і збройні конфлікти, які відбувалися між людьми, а розвиток мирних хліборобських цивілізацій. Саме мирні цивілізації стоять на шляху творення, генерування подальшого розвитку – а, відповідно, і культура давніх предків українців, творилася мирним шляхом. Також, Василь Хитрук розглядає питання поразок української державності, аналізує її причини. Основною проблемою він вважає брак єдності між народом, відсутності почуття монолітності.

При написанні книги використані знання з етнології, археології, фольклору та мовознавства. Для написання книги автор здійснив десятки подорожей всією Україною; вивчаючи міграції етрусків та інших народностей він відвідав ряд країн – зокрема, Індію. Дослідник охарактеризовує особливості своєї книги – вона є іншим поглядом на етноісторію нашої держави, на етноісторію слов’ян, Європи та світу. «Книга не є витвором фантазії, її базою є давні тексти та зображення, які мав можливість вивчати автор» - підсумовує Василь Хитрук.

Директор Музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега у своєму виступі поділився думками про зміни, які відбуваються в громадах впродовж останніх десятиліть. За його словами, «Становлення на шлях духовності, пізнання себе є складним шляхом, який вимагає багато сили і енергії. …Переглянувши книгу «Золота булава», я зрозумів для себе, що вона відкриває нам усім мудрість. Ця книга дає нам те, що ми знали; про що ми здогадувалися – але саме тепер ми це маємо в узагальненому і доступному вигляді».

Заступник начальника управління культури, релігій та національностей ОДА Василь Тимків переконаний: чимало тез з книги «Золота булава» отримають популярність у читачів.

Заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Дідух подякував автору за презентацію книги, що «залишила в усіх учасників добру згадку».

Довідково

Василь Хитрук- письменник, перекладач, філософ-українознавець, один із перших зачинателів нової духовності, української державності і Просвіти 80-90-х років наролдивсяна Поділлі. Член Національної спілки письменників України, член Правління Товариства краєзнавців України з дня заснування, голова Надзірної Ради неурядової Вільної Академії Святої Матері імені Григорія Сковороди, член експерт-всеукраїнської акції "Рушник Національної Єдності". Василь Онуфрійович цікавиться і Гуцульщиною, нашими звичаями та традиціями. "Ще у далекому історичному 1987 році запросив вас і учасників вашого Красноїлівського народного театру імені Гната Хоткевича на Київську сцену з нагоди 100-річчя ювіляра-корифея" - писав нам у своєму листі письменник.

11 липня Василь Хитрук презентував свою «Золоту Булаву» у Верховині. Роповів гуцулам, що писав книгу більше 25 років, що вона присвячена Святому Духу Всепроникаючої Любові, в тім числі й Карпатців... та етноісторії Трипільської України і її ролі на долі усіх Європейців і світу. Книга містить чимало картин та фотографій, адресується широкому колу читачів нового покоління.

 

Прес-служба голови ОДА


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі1
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики1
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень3
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху2
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом2
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!4
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство3
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію2
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)3
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій2
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво3
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20173
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)3
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко4
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”1
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення3
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»3
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.