15:11 29-05-2017 | Новини Прикарпаття
Переглядів: 3879

Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокійЧи може тихе історичне містечко Галич гармоніювати з гулким мототреком? У жовтні минулого року депутати міської ради, мабуть, не особливо задумувались над цим питання. Тому без застережень підтримали ініціативу Громадської організації «Спортивний клуб «Максим» про облаштування мототреку на Галич-Горі. Тим більше, що «за» був міський голова, вважаючи, що такий спортивний об’єкт буде ще однією ознакою сучасного розвитку міста та задоволення потреб молоді. Але через півроку виявилося, що з треком не все так однозначно, інформує "ГС".

     У молоді перехоплює дух
     
     Минулого тижня ми побували на Галич-Горі, коли на мототреку тренувалися не тільки галицькі гонщики, але й їх імениті побратими з інших міст. Була серед них трьохкратний  чемпіон України з кантрі-кросу, кандидат в майстри спорту і при цьому ще десятикласниця  – Поліна Сахарієва (на фото) з Коломийщини зі своїм батьком-тренером.

     

     – Я у захваті від технічних можливостей Галицького мототреку. Навіть у вболівальників від того, що вони спостерігають тут, перехоплює дух, – сказала кореспондентові «ГС» Поліна і додала, що Галицький трек вже може конкурувати з Чернівецьким, на якому проводяться чемпіонати Європи з мотокросу.
     
     Своє задоволення цим спортивним об’єктом висловили також мешканці села Задністрянське Оксана Михайлівна та Ігор Пантелеймонович Виклинці. Вони приїхали на трек, щоб насолодитися тренуваннями свого сина Івана, який живе у Галичі і вже три роки займається цим екстремальним видом спорту, підвищуючи майстерність.

     

     Мототрек в урочищі "Залісєнє": і без крил хлопці вміють літати

     – Це спорт для справжніх чоловіків. А трек – то прекрасна противага «нетверезим» та іншим сумнівним закладам, які, по суті, нав’язують шкідливі звички хлопцям та дівчатам. Тому любителі швидкісної їзди на мотоциклах та їх батьки дуже вдячні людям, яким прийшла в голову ідея створення умов для занять мотогонками, – зазначив пан Ігор.
     
     Президент громадської організації спортивний клуб «Максим» Наталія Якубішин розповіла ось про що.
     – Нещодавно ми провели у соцмережах опитування щодо ставлення галичан до нашого клубу та, зокрема, до функціонування мототреку. Упродовж доби отримали понад 400 відгуків. Із них 97 % – за, 3% – проти. Тобто, ми правильно угадали, що було потрібно галичанам та гостям міста крім того, що вони вже мають для задоволення своїх культурних та спортивних уподобань, – сказала Наталія Якубішин. – У той же час ми звернули увагу й на зазначені 3%, бо за ними – теж здебільшого галичани. Їх насамперед турбує шумовий ефект мотореку. Щоб звести цю проблему до мінімуму, ми встановимо зі сторони міста звукозахисні паркани висотою у 3 метри – і все буде добре. 

     

Наталія та Павло Якубішини

     Звичайно, що на це потрібні додаткові гроші, яких нам ніхто не дасть. До слова, всі земляні роботи по формуванню треку виконано на власні кошти співзасновників. На жаль, наша справа підтвердила, наскільки мудрою є народна думка – «ще ся той не вродив, хто б усім догодив». Але будемо догоджати, – підкреслила Наталія. А її чоловік Павло Якубішин, теж один із співзасновників спортивного клубу «Максим», ветеран мотоспорту, який зараз не сідає на мотоцикл через травму, додав, що вважав би за щастя, якби на трасу одразу виходило до 20 гонщиків, у тому числі й галицьких. Зараз наших – шестеро. Вони уже успішно виступали на різних змаганнях під прапором Галича. А при теперішніх тренувальних можливостях уже мріють про європейські чемпіонати. 
     
     Літні люди хапаються за серце
     
     Поки співзасновники «Максима» та гонщики не вбачають за мототреком аж надто великих проблем для міста, частина галичан хапається за серце чи за голову, як тільки з Галич-Гори до їх помешкань доноситься гул моторів. Вкрай небажана звукова хвиля створює дискомфорт і для хворих, які перебувають на лікуванні у Галицькій ЦРЛ.
     
     Через ці та інші негативні аспекти існування треку забили останнім часом тривогу громадський активіст Олег Савчук та його однодумці. І якщо, скажімо, депутати міської ради вважають, що у ситуації, яка склалася, треба шукати компроміс, то пан Савчук вимагає… закриття мототреку в місті.
     
     – Перш, ніж прийняти рішення про облаштування такого спортивного об’єкту, потрібно було провести громадські слухання, обговорення. Але ж все робилося шито-крито. Можливо, просто спрацювала галицька звичка почати справу, а там – якось буде… У результаті маємо проблему! Бо у тихому, спокійному Галичі неспокій, який люди не зможуть терпіти, – зауважує Олег Савчук. І, мабуть, найглибше з усіх містян вивчивши організаційні деталі створення треку, акцентує увагу на низці прорахунків та незрозумілих збігів обставин.
     
     – По-перше, дивним виглядає те, що в умовах дефіциту міського бюджету, коли роками не вистачає коштів, скажімо, навіть на те, щоб прокласти 500 метрів каналізації по вулиці Ніни Вівчаренко, наші депутати дають безкоштовно дорогу землю людям, які мають чималі кошти на створення мототреку. Більше того, міська рада дозволила громадській організації  облаштування майданчику для тренувань на ділянці площею 0,7 гектара землі. Насправді же захоплено не менше 3,5 гектара. Причому, щоб задовольнити плани клубу «Максим», рада позбавила землі галичанина Івана Мироновича Єналя – батька багатодітної родини, який на умовах оренди обробляв її впродовж п’яти років.
     
     По-друге, обговорюючи проект рішення, депутатський корпус легко піддався думці, що природний ландшафт урочища «Залісєнє» настільки підходить для треку, що не треба нічого «перелопачувати». Досить прогорнути маршрути і можна давити на газ. Сьогодні ми бачимо, як то кажуть, місячний пейзаж. Без жодних дозволів переміщено тисячі тон ґрунту, насипано високі трампліни, сплановано круті віражі тощо. 
     
     По-третє, ніхто вчасно не зважив на те, що подібні треки у західному регіоні України розташовані подалі від населених пунктів. Причому, у низинах, в оточенні природних схилів, які стримують ричання моторів у своїх межах. У нас все навпаки – мототрек висадили на гору. Відстань до найближчих житлових будівель 150 – 200 метрів, до нової районної лікарні – приблизно стільки же. Так що дратівливі децибели з урочища «Залісєнє» вібрують якраз на рівні п’ятого поверху хірургічного відділення і нижче. Для порівняння: у Коломиї трек віддалений від міста на 5 км, у Тисменецькому районі – на 2,5 км від найближчого села, у Тернополі – на 70 км, до найближчих будівель там – 800 метрів, у Рогатині – 420 метрів… І навіть якщо останнім часом початкові відстані у ряді місць дещо зменшуються, то тільки тому, що міста, розвиваючись, наступають на закладені колись мототреки. У Галичі ж одразу мототрек облаштували поряд з найбільш густонаселеним куточком міста, поряд з новою лікарнею наче любителі мотогонок важливіші за всіх інших людей. То ж спортсмени, як місцеві, так і приїжджі, проводять гучні тренування навіть у великі свята, коли містяни після відправи у церкві налаштовані на зовсім іншу атмосферу.

     

Позицію проти мототреку в межах міста аргументує на сесії міської ради Олег Савчук

     Ось такі основні застереження, дослухатися до яких спонукає міську владу громадський активіст Олег Савчук.
     
     Депутати хотіли як краще, а вийшло…
     
     Аналізуючу усю цю проблематику, ми звернулися до завідувача земельним відділом Галицької міської ради Віри Миколаївни Чемеринської, оскільки  вона знає в деталях не тільки «земельну передмову» облаштування треку.
     
     – Зараз мені здається, що восени минулого року ніхто не сподівався, що передбачається такий серйозний мототрек, – щиро зауважила Віра Чемеринська. – З одного боку, беручи до уваги пріорітетність розвитку різноманітних видів спорту у Галичі, усім хотілося, щоб у місті розвивався і такий азартний, видовищний молодіжний вид. З іншого, міськрада свідома того, що йдеться про хобі не бідних людей. Тобто була надія, що користуючись мототреком, вони залишатимуть у Галичі певні кошти, які влада могла б спрямовувати на розвиток населеного пункту. Так, ми живемо у незвичайному туристичному місті, яке приваблює українців та закордонних гостей історичними пам’ятками та постатями, народними традиціями та звичаями. Але туристи та місцеві мешканці хочуть і сучасної екзоти. І хоч наш шанований науковець Олександр Береговський якось зауважив, що Галич є містом для пенсіонерів та дітей, а ще хтось сказав, що Галич сьогодні – це спальний район Івано-Франківська, переважна більшість не згідна з подібною перспективою своєї малої батьківщини. З урахуванням усіх цих аспектів депутати й дали добро на облаштування мототреку.
     
     Причому, на ділянці землі, яка не має сільськогосподарського призначення. Тому чутки про те, що місто втратило гектари родючих ґрунтів, є просто зайвими домислами. У 2003 році 5,8 гектара землі, яка призначалася під кар’єр підприємства «Прикарпаттябудматеріали» (в народі – цегельний завод – авт.), було вилучено у фонд земель міської ради у зв’язку з банкрутством даного підприємства. За цільовим призначенням це є земля промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики. До неї належать і ті 0,7 га, які у 2011 році було надано у тимчасове користування, терміном на один рік, громадянину Івану Єналю. Причому, без зміни цільового призначення ділянки. Пан Єналь використовував цю площу, і навіть значно більше, для ведення власного сільського господарства. Міськрада отримувала з цього 26 гривень орендної плати у рік. Це щодо закидів про те, як багато тепер втратив міський бюджет. У відповідності з договором оренди, у разі, якщо орендар бажає й надалі користуватися ділянкою, він за 30 днів до завершення дії договору, повинен повідомити про це міськраду. Остільки два роки тому пан Єналь цього не зробив, то де-юре дія договору була припинена. У лютому 2017 року рішенням сесії міської ради ГО «Спортивний клуб «Максим» отримала дозвіл на облаштування на цій ділянці стартового майданчику мототреку для проведення тренувань мотогонщиків, – підвела риску під земельним питанням Віра Чемеринська.
     
     До слова, за ініціативою міськради 4 квітня цього року фахівці Рогатинського міжрайонного відділу ДУ «ІФ ОЛЦ МОЗУ» (санепідлсужба – авт.) провели у Галичі дослідження інфразвуку і шумового навантаження на інфраструктуру, яке спричиняється дією треку (рівень гучності і підсилення потужності сигналу вимірюється у децибелах (дБ). Так ось, при допустимій нормі у 55 дБ, на дитячому майданчику та біля помешкань під Галич-Горою по вул. Ніни Вівчаренко зафіксовано – 53, біля ЦРЛ – 54 децибели. Звичайно, що така мала різниця між санітарною нормою і встановленим фактом викликає у людей недовіру до об’єктивності всього дослідження. Більше того, містяни розповідають, що під час його проведення на трасах були задіяні лише два чи три мотоцикли. Та й ті розвивали менші швидкості та навантаження, ніж це зазвичай буває в інші дні. А як тільки контролери поїхали, хлопці на мотоциклах традиційно дали жару.
     
      Одним словом, співзасновники клубу «Максим», за деякими підрахунками, вже витратили на облаштування мототреку від 200 до 400 тисяч гривень і щасливі з того, що навіть у незавершеному вигляді він приваблює галицьку молодь та професійних гонщиків Прикарпаття і України. Люди ж, для яких трек – це власний дискомфорт, не знають, що їм робити?
     
     Що вирішила вчора сесія?
     
     Вчора на третьому засіданні п’ятої сесії міськради депутати розглянули звернення галичан щодо роботи мототреку в урочищі «Залісєнє». Розмова була бурхливою і відвертою з обох сторін.
     
     Позицію «проти» треку відстоював громадський активіст Олег Савчук, який прийшов на сесію з групою містян, котрі мешкають по вул. Н.Вівчаренко, і найбільше потерпають від шумових хвиль із Галич-Гори. Висунувши свої аргументи, вони внесли свою пропозицію: провести громадські слухання щодо треку і винести його за межі міста.
     
     Від молодіжного крила мешканців Галича, які в основному «за» існування мототреку, на сесії виступив Степан Гузік. На його думку, ставити питання чи потрібний Галичу трек, це те саме, що питати, чи потрібна Галичу молодь? І якщо дуже прислухатися до дратуючих шумів, то мешканці Заріки давно могли поставити питання про припинення руху ешелонів по залізниці.
     
     Нарешті депутатський корпус, підтримавши необхідність громадських слухань з питань мототреку, в основному не відступив від свого попереднього – колегіального рішення щодо облаштування цього спортивного об’єкту в урочищі «Залісєнє». Але враховуючи справедливі нарікання галичан, сесія прийняла наступне рішення:
     
     1.Залишити в силі рішення  четвертої сесії міської ради № 137 від 13.10.2016 року і  рішення п’ятої сесії міської ради № 17 від 16.02.2017 року 
     
     2.Зобов’язати ГО « Спортивний клуб « Максим»:
     2.1.встановити шумозахисний бар’єр зі сторони вул. Н. Вівчаренко (починаючи від дитячого майданчика до ЦРЛ);
     2.2. встановити огорожу навколо мототреку і трибуну для глядачів;
     2.3. проводити тренування не частіше ніж три дні в тиждень;
     2.4. проводити тренування в період з 13.00 до 14:00 год. та з 16:00 до 21.00 год.;
     2.5. не проводити тренування в  загальнодержавні релігійні свята;
     2.6. узгоджувати з міською радою проведення змагань ;
     2.7. облаштувати в урочищі «Залісєнє» майданчик для заняття пляжним  волейболом;
     2.8. передбачити можливість заняття велоспортом на даному мототреку.
     
     До слова, при проведенні тренувань буде враховуватися й те, що з 14.00 до 16.00 у районній лікарні – сонний час (про це нагадав депутатам головний лікар закладу Любомир Журавецький, який висловив низку своїх зауважень щодо треку).
     
     В цілому, зважаючи на дане рішення сесії, противники треку відчули себе ображеними і, за великим рахунком, не почутими. Та одна представниця громадськості зауважила:  «Поразка у бою – це ще не програна війна». Тобто прибічники Олега Савчука мають твердий намір продовжити боротьбу за своє право жити у спокої.


 


Коментарі (4)
LelandDub: 04:57 20-12-2017
0 0

This site certainly has all of the information and facts I needed concerning this subject and didn’t know who to ask.
LelandDub: 13:16 25-12-2017
0 0

Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.
northwest pharmacy: 00:34 01-04-2018
0 0

Very good information. Lucky me I recently found your website by chance (stumbleupon). I have book-marked it for later!
northwestpharmacy: 03:13 01-04-2018
0 0

It’s enormous that you are getting ideas from this paragraph as well as from our argument made here.
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі3
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич5
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”5
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення5
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.