15:00 17-05-2012 | Політика
Переглядів: 3157

Кілька безкоштовних ідей для передвиборчої кампанії...Ірена Карпа, письменниця

Цікаво, чи почали вже студенти-філологи чи соціологи досліджувати феномен демотиваторів — лаконічних картинок із влучним іронічним текстом актуальної тематики, найласіші шматки вітчизняного інет-контенту.
Демотиватори мають терапевтичний ефект. По-перше, сміх — то йога й антистрес, по-друге, здорова іронія утримує мозок від запливання жиром й уповільнення його роботи.

 

 

 

Те, що в нас гуляє з неабиякою популярністю лише в інтернет-просторі, в Берліні з незапам’ятних часів прикрашає стіни будинків, дорожні знаки, каналізаційні люки, біг-борди, сіті-лайти тощо. (а надто ті біг-борди, що геть забембали комерційною нав’язливістю і ті, як легко здогадатися, що присвячені кастінгам народних слуг).

Пам’ятаю, як сильно мене вкупі з іншими тисячами перехожих розважали наклеєні біля серйозних чи усміхнених, переконливих чи демократичних фізій політиків коміксові хмаринки, а в них слова: "It’s just porn, mom..." – "Мамусю, та ж це лише порно...". Отакі безневиннятка.

І паралельно цьому демотиваційному перформансу широко застосовувався інший: лиця політиків, жінок і чоловіків, заклеювалися зеленою, круглою мультяшною пикою із хрестиками замість очей і дурнуватою посмішкою. Виходило ідеально — в поєднанні з іменем політика і його обіцянками покращення життя вже сьогодні.

Гуляти Берліном без фотоапарату — смертний гріх. І не тільки того, що у вас є здоровецькі шанси сфотографувати собі до приватної колекції оригінальні графіті Бенксі чи вічний поцілунок Брєжнєва з Хонекером на залишках Берлінського муру.

 

Тут вічно триває змінна експозиція просто на вулицях — на актуальні чи вічні теми, так що можна заощаджувати на галереях сучасного мистецтва, якщо у вас щільний бюджет. Тут вам і лірика на тему картини міста просто на смітнику:

І стьоб із котроїсь політичної поп-звізди:

 

А от художник, певно, до дня взяття Берліну старався, зобразив сліди радянських куль на стінах житлового будинку:

 

Правда, інколи мистецтво лишається не лише мистецтвом, а несе цілком практичну функцію. Приміром, коли у вчорашні богемні райони почали масово заселятися япі (бо райончик став модним і кожен захотів відчути себе "альтернативним митцем"), кілька мажорних машинок було показово підпалено.

Понти — вони чогось лиш у пост-радянських країнах сприймаються за даність. А тут багатих синочків чесно попереджають: зафіксовані випадки палаючих порше і бентлі:

 

Але перемахнемо через океан до наших баранів. Політиків, себто.

В Америці у сиву давнину під час одної виборчої кампанії стали страшно популярними гумові маски політика зі упізнаваною зовнішністю — Річарда Ніксона.

 

"Такі, знаєш, із відвислими щоками і велетенським носом..." - розказує мені чоловік, риючись в Інтернеті, аби знайти дидактичний матеріальчик. І раптом аж скрикує:  "Боже мій! Знаєш, яке перше посилання вискочило?! Маски Річарда Ніксона в індустрії сексуальних ігор..."

О, яка прекрасна ідея для наших політтехнологів. Порадьте своїм босам, чуєте, хлопці? Замість ото книжки клепати на "16 мільйонів гривень", варто було би поберегти природу і вдатися до синтетичного продукту.

Однаково ж безкоштовно роздаватимете — то наробіть відповідних масок свого "відного мущіни", хай собі люди розважаються на дозвіллі. Чиновникам усіх калібрів прийдеться до душі: метафора "ми маємо цей народ" нарешті знайде собі практичну реалізацію. А заодно й роликів агітаційних назнімаєте. Та хоч на телефони. І "youtube" вибухне, і бюджет не постраждає.

Ніксон мав одну знамениту фразу, котру люди, що вдягали на себе потім його маску, мали за добре саркастичне правило повторити: "I am not a crook" – "Я не бандит". У випадку України все трохи складніше — замучить проблема вибору цитат рум’яного Царя.

У фільмі "Страх і ненависть у Лас Вегасі" герой Хантера Томпсона вчить свого пса кусати манекен у масці, віддаючи команду "Ніксон!" Моя собака теж сутужно виє щоразу, коли в нас під вікнами виють кортежі народних слуг. Передчуває щось тварина?..

А ще Ніксон був президентом, що сам, добровільно, в силу своєї мінімальної народної популярності, тікаючи від привида імпічменту і просто знайшовши у старій шкарпетці рештки сорому, ЗВІЛЬНИВСЯ З ПОСАДИ. Правда, я даю прозорі натяки?..

Джерело: http://life.pravda.com.ua/columns/2012/05/17/102511/


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі1
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики1
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень3
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху2
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом2
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!4
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство3
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію2
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)3
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій2
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво3
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20173
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)3
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко4
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”1
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення3
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»3
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.