00:05 29-11-2012 | Новини Прикарпаття
Переглядів: 3206

Потрібен поступ у молодіжній політиціТакий лейтмотив зустрічі голови Галицької районної державної адміністрації Григорія Івасишина з громадськими молодіжними організаціями

Було відзначено, що молодіжній політиці влада приділяє належну увагу. Як зауважив начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту районної держадміністрації Олександр Чабак, «пріоритетний напрямок нашої роботи – це формування у підростаючого покоління національної свідомості, патріотизму, підтримка дитячих та молодіжних організацій, шкільного та студентського самоврядування, проведення молодіжного дозвілля».

В районі успішно діють молодіжні громадські організації «Галицький королівський клуб», «Оберіг», «Українська молодь Христові», «Пласт», «Молоді регіони», спортивно-оздоровчий клуб «Прометей». У селах і селищах є 41 молодіжна рада, волейбольні та футбольні клуби.

Як бачимо, сили у роботі з молоддю задіяні серйозні. І різноманітні заходи проводяться. А серед підлітків часто-густо спостерігаються негативні тенденції вживання алкоголю, тютюну, наркотичних речовин. Як вийти з цієї с ситуації? Рецепти присутні пропонували різні. Зокрема, заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації Галина Кашуба вважає, що потрібно більше уваги звернути на формування духовності, національної свідомості та патріотичного виховання молоді.

До слова, Галицький район чи не єдиний, де прийнята програма патріотичного виховання.

Бажано більше співпрацювати зі священиками. Адже якщо є Бог у серці – є і духовність. Як ще один напрямок, що може зацікавити юнаків і дівчат, – краєзнавство і пошукова робота. Їх варто б активізувати.

Батьки і школа багато недопрацьовують і у правовому вихованні. «Ми боремося з тим, що вже сталося, а треба проводити профілактичну роботу», – наголосила Галина Кашуба.

Заступник директора з виховної роботи Бурштинської ЗОШ № 3 І-ІІІ ступеня Любов Піцун поділилася з присутніми досвідом козацько-лицарського виховання молоді. Школярі об’їздили майже всю Україну, пропагуючи українські пісні, культуру і звичаї галицького краю. І всюди галичан зустрічали на «ура». Учні школи залюбки вивчають історію козацтва, лицарства і своєю поведінкою намагаються бути схожими на славних предків.

Думками про поліпшення становлення молодої сім’ї та підготовку молоді до подружнього життя поділилася директор РЦССДМ Людмила Слюзар. Цю ж тему продовжив у своєму виступі декан Галицький УГКЦ отець-мітрат Василій Завірач. Він запропонував до підготовки молоді до шлюбу активніше залучати священиків, лікарів, психологів. І просив виділити для цього приміщення.

Зауважу, що цю проблему голови райдержадміністрації і ради Григорій Івасишин та Петро Стрембіцький вирішили на місці – приміщення буде виділене в районній бібліотеці.

Отець Василій Завірач порушив питання підліткового алкоголізму і наркоманії. До боротьби з цим злом повинні бути задіяні всі – батьки, вчителі, влада, церква, правоохоронні органи. Більша увага має бути прикута до дітей з неблагополучних родин, в яких діти часто кинуті напризволяще.

Оперативно було вирішено проблему реєстрації сільських футбольних клубів, оплати роботи суддів, перевезення команд до місця змагань.

На зустрічі обговорили також такі важливі питання як працевлаштування молоді, створення умов для змістовного дозвілля, підтримки творчої та обдарованої молоді, формування правової культури та профілактики протиправної поведінки молоді, попередження дитячої бездоглядності та правопорушень підлітків.

Підбиваючи підсумки зустрічі, голова райдержадміністрації Григорій Івасишин зауважив, що в молодіжній політиці влади потрібний поступ. Виховна робота з підлітками має проводитися комплексно: батьки, школа, церква, влада, правоохоронні органи.

«Треба частіше нам зустрічатися з лідерами громадських молодіжних організацій, вникати і вивчати їхні проблеми, запити, – наголосив він. – Таку зустріч плануємо провести вже в березні наступного року. А у бюджеті на 2013 рік виділити кошти на підтримку цих організацій».

Варто було б поширити на район призабуті традиції, як от пошанування родин, Марійський духовний фестиваль та багато інших.

Зустріч пройшла в робочій, творчій, невимушеній атмосфері. Байдужих у залі не було. Тому й затягнулася вона у часі більше запланованого.

                                                                        Іван ДОБОШ


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі3
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич5
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”5
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення5
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.