13:06 09-04-2012 | Політика
Переглядів: 3599

Центральну площу Калуша розпродуютьДепутати міської ради погодилися продати землю під кінотеатром “Відродження” та біля нього, залучивши від цього до бюджету 362 тис. гривень. Це — остаточний крок до того, що половина центральної площі перестане належати калуській громаді. Щоправда, оскільки земельне законодавство забороняє продавати місця загального громадського користування, депутати центральну площу повважали ділянкою для обслуговування кінотеатру, повідомляє місцева газета "Вікна".

На фото: так площа перед кінотеатром "Відродження" виглядала ще два роки тому. Нині вона перегороджена будівельним парканом.

Дозвіл на підготовку відповідної документації міська рада дала ще торік улітку. А питання про продаж земельної ділянки було винесено на сесію міськради минулого тижня. Фракція НРУ висловила протест такому рішенню. Так, депутат-“рухівець” Іван Мащакевич у коментарі “Вікнам” зауважив, що прийняте рішення суперечить ст. 83 п. 3 Земельного Кодексу “Про право власності на землю територіальної громади”. У законодавстві, зокрема, йдеться про те, що “до земель комунальної власності, які не можуть перебувати у приватній власності, належать землі загального користування населених пунктів, зокрема — майдани, вулиці, проїзди, пляжі, парки, сквери, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів”.
— Ще влітку, коли міська рада дала дозвіл на підготовку відповідної документації, прокурор міста опротестував це рішення через порушення Регламенту. Хоча, цей протест чомусь ніде не прозвучав. Зараз я звертатимуся до міського голови Ігоря Насалика з тим, щоб він заветував (не підписав. — Авт.) рішення міської ради про дозвіл на продаж. Якщо, все ж, рішення буде підписане, то звертатимуся знову до прокуратури, — констатував Іван Мащакевич.
Якщо своїх коректив прокуратура не внесе, то 3,4 тис. кв. метрів буде продано за 362 тис. гривень (105 грн. за 1 кв. метр. — Авт.). Із таким рішенням та ціною погодилися депутати Калуської міської ради. Те, на що справді мали вплив депутати міської ради, але цим механізмом не скористалися, — це ціна. Народні обранці могли підняти стартову ціну земельної ділянки, залишивши на розсуд покупцю — варто здійснити покупку чи ні. Досі депутати ще жодного разу не користувалися таким правом. Зокрема, і тоді, коли продали горезвісних 14 га за мінімальних 3,9 млн. гривень. Між тим, про інтереси громади мають думати саме депутати, адже інвестору головне — купити якнайдешевше.
За словами начальника земельного відділу Калуської міської ради Володимира Мельника, ціну земельної ділянки визначає експерт, і вона не є нижчою за ту, за якою придбали земельні ділянки у центрі міста інші підприємці. Для порівняння: 2 роки тому для обслуговування готелю “Асторія” було продано землю за ціною 101 грн. за 1 кв. метр. За словами власниці готелю “Асторія” Ольги Сікори, викуп міська рада погодила тільки після судового рішення. До того часу підприємець не могла отримати навіть аргументованої відмови.
За твердженням міського голови Ігоря Насалика, земельна ділянка інвестору потрібна для: а) подальшої реконструкції кінотеатру, адже земля у власності — це поважний аргумент для банківської установи при оформленні кредиту; б) упевненості у майбутньому та нормального планування благоустрою території. Крім того, за твердженням очільника міста, земельні ділянки, які межують із кінотеатром, уже перебувають у приватній власності, тому відмовити власникам кінотеатру буде неправильно.
Проте, такий чесний підхід міська влада відстоює не завжди і у стосунку не до кожного. Приміром, варто згадати, що кілька років тому кінотеатр “Відродження” передали в оренду ПП “Гаразд-кераміка”, яке висловило намір провести реконструкцію і довести калуський кінотеатр до рівня сучасних кінотеатрів області. Щоправда, коли підприємство заявило про бажання зробити надбудову, то міський голова був категорично проти, мотивуючи, що таким шляхом громада може втратити як саму будівлю, так і землю під нею. Очевидно, зміна думки міського голови мотивується тим, що у співвласниках кінотеатру — брат Ігоря Насалика Сергій та В’ячеслав Кредісов. І, зрештою, якщо попередні рішення щодо приватизації землі на площі були не зовсім законними і правильними, то це не означає, що зараз потрібно повторювати цей жест, щоб поставити всіх у рівні умови. Хоча, будь-який закон можна трактувати по-різному. Скажімо, калушани вважають, що територія перед “Відродженням” — це центральна площа міста. А влада думає, що це — ділянка, яка виділена для обслуговування кінотеатру. Відтак, за словами Володимира Мельника, Земельний кодекс дозволяє її приватизацію. Так, згідно із законодавством, вільні земельні ділянки реалізовуються тільки через аукціон. Виняток становить земля, на якій розташовується майно приватної власності. Виходить, через такі вільні і двоякі трактування законодавства, громада потихеньку втрачає власне майно. Приблизно таким самим способом у міському парку культури і відпочинку ім. Івана Франка кілька років тому однопартієць міського голови та депутат міської ради Володимир Кузик збудував ресторан “Вежа”, який за документами проходить як човникова станція. Згідно із законодавством, у паркових зонах не можна будувати капітальних будівель. Але, по-перше, у нас чітко не зафіксовані межі парку, а, по-друге, ресторан збудованій не у парку, а на вул. Сохацького. Таким чином, приватний бізнес “відщипує” по шматочку у громади місця, якими б мали користуватися всі.
Між тим, земельну ділянку під кінотеатром, як і саму будівлю, які куплені не надто дорого, можна потім продати. Причому — не поспішати, так, як міська влада, реалізовуючи майно у не надто економічно сприятливий період, а почекати і — заробити. 
Один зі співвласників кінотеатру Вячеслав Кредісов в інтерв’ю  на “Калуш ФМ” повідомив, що до реконструкції приступлять ще цього року, але закінчать не раніше, ніж у наступному. Причин — кілька, зокрема, і те, що інвестори змінили проект. І, якщо раніше планувалося влаштування тільки кінотеатру, то зараз — цілого комплексу із закладами швидкого харчування, танмайданчиком та спортивними кімнатами. Між тим, сам проект майбутнього кінотеатру так вразив депутата Калуської міської ради Василя Романовича, очільника міської “Свободи”, що він змінив свою позицію у цьому питанні. Якщо ще влітку депутат був проти продажу землі під кінотеатром, то зараз — не заперечує. Каже, що, якщо інвестори втілять усе, що “намалювали”, то для міста це буде “супер”. Нагадаємо, що нещодавно Василь Романович був призначений на посаду начальника земельно-кадастрового бюро Калуської міської ради. 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі2
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”3
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення4
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.